Глава Пентагону в розмові з Тараном підтвердив прихильність США до зміцнення потенціалу українських військ для захисту від агресії РФ

Остін поговорив із Тараном

19 лютого відбулася телефонна розмова між міністром оборони України Андрієм Тараном і міністром оборони США Ллойдом Остіном. Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони України.

Об этом сообщает Стрелочник

Міністри обговорили реформу оборонної сфери в Україні і прогрес щодо основних напрямів.

Остін підтвердив, що й США й наділі підтримують українську армію в межах ініціативи допомоги з безпеки, зазначили у пресслужбі.

"Ми вдячні народові та уряду США за непохитну допомогу та участь у посиленні стійкості України проти зовнішніх загроз і сприяння наближенню до повноправного членства в НАТО. Ми постійно нарощуємо рівень взаємосумісності із силами Альянсу завдяки технічній допомозі, а також спільній участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки. Тому Україна підтверджує намір продовжити участь в операціях НАТО, зокрема у складі Тренувально-дорадчої місії НАТО "Рішуча підтримка", багатонаціональних сил НАТО в Косові, готується направити сили і засоби до Тренувальної місії НАТО в Іраку та операції НАТО в Середземному морі "Морський охоронець", – сказав Таран.

Сторони також детально обговорили практичні кроки щодо реалізації статусу України як партнера НАТО з розширеними можливостями, додали в міністерстві.

Таран запросив Остіна на святкування 30-річчя Незалежності України.

Як повідомила пресслужба Пентагону, Остін під час розмови наголосив, що США, як і раніше, твердо підтримують суверенітет і територіальну цілісність України.

"Він підтвердив прихильність США до зміцнення потенціалу українських військ для ефективнішого захисту від російської агресії і подякував міністру Таранові за внесок України в міжнародну безпеку. Секретар Остін також підкреслив, що Україні необхідно підтримувати прогрес у проведенні оборонних реформ", – ідеться в повідомленні.

Таран висловив подяку за незмінну підтримку США і підкреслив прихильність до перетворення оборонного сектору України відповідно до принципів і стандартів НАТО, додали в американському міністерстві оборони.

Остіна призначили міністром оборони наприкінці січня 2021 року.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/glava-pentagora-v-rozmovi-z-taranom-pidtverdiv-prihilnist-ssha-zmitsnennju-potentsialu-ukrajinskih-vijsk-dlja-zahistu-vid-agresiji-rf-1540795.html”