Парламент Німеччини відхилив ініціативу ХДС/ХСС про надання Україні зброї

17 лютого парламент Німеччини відхилив ініціативу опозиційного блоку ХДС/ХСС про невідкладне надання Києву озброєння.

17 лютого парламент Німеччини відхилив ініціативу опозиційного блоку ХДС/ХСС про невідкладне надання Києву озброєння.
Очільник блоку ХДС/ХСС Фрідріх Мерц Фото: DW

У четвер Фрідріх Мерц, очільник опозиційного блоку ХДС/ХСС на засіданні в німецькому парламенті висунув під назвою "Протидія політиці Росії єдністю Заходу".

Об этом сообщает Руспрес

Про це повідомила " .

У документі містився заклик до німецького уряду невідкладно дозволити постачання товарів військового призначення та зброї для самооборони в Україну .

"Правильно, що уряд Німеччини утримався від поставок зброї Україні на тлі переговорів, що продовжуються, у нормандському форматі. Однак ця позиція застаріла у зв’язку з масовим нарощуванням російських військ на кордоні з Україною, що суперечить букві та духу Мінських угод та різко погіршує ситуацію з безпекою", — прописано у документі.

Опозиціонери виражають занепокоєння, що новий уряд Німеччини ставить під загрозу "величезне зростання довіри до Німеччини за 16 років перебування Ангели Меркель на міжнародній арені".

Крім того, блок ХДС/ХСС неодноразово закликав уряд закінчити "небезпечний курс коливання в політиці щодо Росії". Як заявляють представники опозиції, політика чинного уряду не викликає у партнерів по НАТО та ЄС, а також у сусідів та дружніх держав нічого, крім роздратування.

Депутати ХДС/ХСС закликали федеральний уряд чітко визнати Росію причиною напруженої загрозливої ситуації та негайно вжити необхідних заходів.

Але, ініціатива була відхилена усіма іншими парламентськими групами.

Нагадаємо:

  • Німеччина відмовляється видавати Естонії дозвіл на експорт німецької зброї в Україну.
  • Український МЗС надіслав до уряду Німеччини звернення, у якому міститься довгий перелік зброї, необхідної для захисту для російської агресії. Починається лист зі слів поваги, а далі — тривога і прохання про допомогу.
Читати також:
Німеччина: в України закінчились дипломатичні фрази, Київ надіслав побажання щодо зброї Німеччина відмовляється видати Естонії дозвіл передати зброю Україні
Поділитись
Автор: Артем Некрасов

Источник: Руссиангейт