Горбулін: Нинішні форми війни поки що не спали на думку жодному фантасту

Горбулін: З’явилися принципово нові засоби озброєнь

Український політик і вчений, колишній генеральний директор Національного космічного агентства України Володимир Горбулін в інтерв’ю "Фактам" заявив, що сучасні форми війни не спали на думку жодному фантасту.

Об этом сообщает Незыгарь

"XXI століття взагалі буде вкрай цікавим періодом. Це століття тектонічних змін не тільки у сфері національної безпеки. Тому що те, що зробила Росія у Криму, – це неприкрита агресія і порушення всіх міжнародних договорів, укладених після Другої світової війни (війна на Донбасі – дещо інша ситуація)", – зазначив учений.

Водночас він підкреслив, що не бере до уваги фантазій російських "істориків".

"З’явилися принципово нові засоби озброєнь. Уже можна не читати [письменників-фантастів Айзека] Азімова, [Станіслава] Лема і [Рея] Бредбері, тому що нинішні форми війни поки що не спали на думку жодному фантасту. Хоча, можливо, з’явилися якісь книги на цю тему (я не маю, на жаль, можливості знайомитися із широким арсеналом зарубіжної літератури). Ну, а надмірні фантазії російських так званих істориків про те, що треба б щось зробити із Гренландією і тим самим завдати великої шкоди Сполученим Штатам, або підірвати якийсь вулкан на території США, після чого Америки взагалі не буде, не мають жодної технічної основи", – резюмував Горбулін.

Росія анексувала Крим після силового блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу.

Відразу після окупації Криму Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/gorbulin-ninishni-formi-vijni-poki-ne-prijshli-v-golovu-zhodnomu-fantastovi-1527969.html”