Російські суди винесли постанови про виселення з Криму близько 600 громадян України

У Міністерстві закордонних справ розповіли, які права порушуються Росією на території анексованого півострова.

Об этом сообщает Преступная Россия

Посол з особливих доручень політичного директорату Міністерства закордонних справ України Лариса Герасько заявила про те, що російські суди винесли постанови, в яких йдеться про виселення з анексованого Криму 600 громадян України”. Вона також розповіла про порушення прав в анексованому Криму.

“Російські суди винесли постанови про виселення з території Криму майже тисячі осіб, з них близько 600 – громадяни України. Також відбувається порушення міжнародного гуманітарного права, як переселення російською владою власного населення на територію АРК. За інформацією міжнародних організацій, понад 140 тис. росіян змінили місце реєстрації на Крим”, – повідомила Герасько під час конференції “Проблемні питання водопостачання та використання водних ресурсів на території Криму в умовах російської окупації”.

Вона також зазначила, що РФ порушує в анексованому Криму цивільні права.

“Згідно з Гаазькою конвенцією, Росія, як держава-окупант, не має права нав’язувати своє громадянство. Але, як ми всі знаємо, РФ автоматично розповсюдила своє громадянство на всіх громадян України в Криму і осіб без громадянства. Це рішення мало абсолютно негативні наслідки для прав на проживання та свободу пересування”, – пояснила Герасько.

Країна-окупант РФ не виконала жодної статті гаагських конвенцій і не зберегла законодавство України на території Криму.

“Більш того, після так званого референдуму 2014 року Росія перекваліфікувала вже винесені вироки за власним законодавством, і навіть почала застосовувати законодавство з боротьби з екстремізмом і тероризмом на випадки, які сталися до окупації Криму”, – додала Герасько.

Вона також розповіла про те, що Росія порушує в анексованому Криму основоположне право на життя, свободу і безпеку. Тим самим країна агресор робить можливим насильницьке зникнення людей. Герасько повідомила, що за шість років окупації в Криму зникли більше 40 осіб, серед них проукраїнські і кримськотатарські активісти, журналісти.

“Також Росія порушує права заарештованих. Їм відмовляють у медичній допомозі, якщо вони не йдуть на співпрацю зі слідством, і протиправно переводять з Криму в колонії на території Росії, утримують в нелюдських умовах, не дають українським дипломатам доступу до власних громадян, кажучи про пріоритетність російського громадянства”, – додала представниця МЗС.

Вона додала, що РФ також порушує свободу думки, совісті, переконань, релігії. Наприклад, на території Кримського півострова заборонили українську греко-католицьку церкву. Також в Криму переслідують прихильників мусульманських груп, яких вважають “екстремістськими і терористичними організаціями”.

Також підвладна Кремлю окупаційна влада переслідує людей за те, що вони висловлюють незгоду з російським керівництвом і критикують окупацію Криму, навіть в Інтернеті, а також за публікацію в соцмережах матеріалів, які вважаються екстремістськими.

РФ постійно порушує права журналістів, свободи на мирні зібрання та асоціації, право на збереження самобутності культури і традицій. Також на території анексованого півострова Росія порушує майнові права, оскільки було експропрійовано багато, приватного, державного, комунального майна України.

Герасько підкреслила, що Україна прикладає дуже багато зусиль для того, щоб РФ припинила порушувати права людини, використовуючи при цьому майданчики міжнародних організацій і Міжнародного суду ООН. При цьому представниця українського МЗС визнала, що ефективних механізмів для примусу РФ дотримуватися положень міжнародного права не існує.Джерело статті: “https://factor-news.info/rosijski-sudy-vynesly-postanovy-pro-vyselennya-z-krymu-blyzko-600-gromadyan-ukrayiny/”