​Загинув у злиднях і голоді: в Росії вчинив самогубство вчений зі світовим ім’ям

У Росії наклав на себе руки професор, доктор історичних наук, дослідник буддизму Микола Абаєв.

Об этом сообщает Министерство правды


Про це повідомляє ресурс "Аргументи тижня".


Вченого знайшли мертвим в Бурятії. Його друзі припускають, що він вчинив самогубство. На це професора підштовхнули бідність та голод. Він втратив роботу у зв’язку з пандемією коронавірусу.


Відзначають, що раніше Абаєв заявляв, що "вмирає від виснаження, діабету і анемії". Йому був 71 рік.


Як пише "Радіо Свобода", друг вченого і редактор кількох його книг Ілля Мукашов підкреслив, що загибель Абаєва у голоді та злиднях — це показник стану суспільства і його байдужості.


"Звичайно, хтось допомагав. Хтось приносив продукти. Депутати якісь теж були. Але вони не враховували, що цукровий діабет у людини. Несли все підряд. Хтось приносив їжу з кафе. Але це все було разово. А потім усі розбіглися якось. Пропонували також гуртожиток в БДУ, інтернат для престарілих. Він відмовився, не його статус. Сказав, будинок старості — це вже занадто. А студентське життя в гуртожитку вже не для мене", — поділився Мукашов.


Він висловив упевненість, що Абаєв вчинив самогубство. Вчений кілька разів жартував на цю тему.Відомо, що Абаєв опублікував понад 300 наукових публікацій російською, англійською, корейською, китайською, монгольською та болгарською мовами.


Як повідомляв "Апостроф", на Херсонщині в Дeнь захисника Укpaїни, 14 жовтня, наклав на себе руки 44-річний учacник ATO. Він pозіслав cвoїм друзям і знaйомим смс-повідомлення, в яких повідомив про свій нaмір піти з життя і попpocив пpoбачення зa вce, а після того випив отруту.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/society/accidents/2020-10-17/pogib-v-nischete-i-golode-v-rossii-sovershil-suicid-uchenyj-s-mirovym-imenem/212095”