Понад чверть населення України перебуває за межею бідності, – Денісова

В Україні понад чверть населення перебуває за межею бідності. Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Об этом сообщает DEDAL  • 6фап
  • 470х200і22042020а
  • 5ар

За її словами, прожитковий мінімум в Україні нині становить близько 75 доларів на одну людину в місяць. Мінімальна заробітна плата українців – 176 доларів.

«Попри збільшення рівня оплати праці, в Україні спостерігається таке явище як бідність працюючих. За оцінками експертів, кожному третьому працюючому не вистачає заробітної плати на задоволення необхідних життєвих потреб, а кожен другий працездатний працює на умовах вторинної зайнятості», – зауважила омбудсман.Реклама партнерів

За її словами в Україні на 24% зросла заборгованість з виплати заробітної плати та становить 200 млн доларів.

Крім того, вона наголосила, що незмінно високим залишається рівень бідності серед осіб пенсійного віку. Пенсію в розмірі нижче або на рівні межі монетарної бідності отримують близько 80% наших пенсіонерів.

«Через збройний конфлікт на сході України, понад півтора мільйона українських громадян з метою збереження життя змушені були покинути рідні домівки. Особливої уваги потребує питання забезпечення їх житлом», – зазначила Омбудсман.

Людмила Денісова заявила, що проблема бідності посилилася в умовах пандемії COVID-19 зростанням рівня зубожіння та безробіття, відсутністю належного соціального забезпечення осіб з інвалідністю та малозабезпечених громадян тощо.

«Небезпека поширення коронавірусної інфекції провокує дискримінацію в суспільстві і стає причиною використання мови ворожнечі стосовно ромів, внутрішньо переміщених осіб, представників ЛГБТ-спільноти та трудових мігрантів», – додала Людмила Денісова.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.


Джерело статті: “https://portal.lviv.ua/news/2020/10/08/ponad-chvert-naselennia-ukrainy-perebuvaie-za-mezheiu-bidnosti-denisova”