МЗС РФ про намір Франції і ФРН ввести санкції через отруєння Навального: Стають на чолі "антиросійської коаліції"

МЗС РФ: "Бізнес як завжди" з Берліном і Парижем не вважаємо можливим

У міністерстві закордонних справ РФ звинуватили Францію і Німеччину в інтриганстві й антиросійській риториці. Таку заяву пресслужба відомства зробила після того, як МЗС Франції та Німеччини повідомили про підготовку пропозицій про санкції через отруєння російського опозиціонера Олексія Навального.

Об этом сообщает Москов пост

"Неприпустима за змістом і своєю тональністю заява двох міністрів сигналізує про категоричне небажання Парижа й Берліна зважати на факти, які неодноразово викладали російські представники. Замість належного співробітництва з Російською Федерацією в інтересах прояснення обставин інциденту з блогером уряди ФРН і Франції тепер перейшли до погроз і спроб шантажу на нашу адресу. Закликають Євросоюз схвалити нові санкції проти російських фізичних і юридичних осіб, водночас просто відкидаючи власні зобов’язання за Європейською конвенцією про взаємну правову допомогу у кримінальних справах", – ідеться в заяві МЗС РФ.

Там підкреслили, що в ЄС ігнорують звернення Генпрокуратури Росії щодо інциденту з опозиціонером.

"Ми неодноразово вказували колегам на неприпустимість залишати без уваги наші численні запити за різними лініями. Реакції немає. Мабуть, там повністю занурилися в залаштункові інтриги... З огляду на все Франція і ФРН тепер стають на чолі "антиросійської коаліції", що формується в Євросоюзі всупереч запевненням у відданості партнерству з Росією, які неодноразово лунали раніше з Парижа і Берліна", – вважають російські дипломати.

У російському МЗС зазначили, що можливості для діалогу з РФ все ще відкриті, "якщо колеги готові переглянути цей конфронтаційний курс, відмовившись від спроб диктату".

"Якщо ні, будемо робити свої висновки. У будь-якому разі "бізнес як завжди" з Берліном і Парижем не вважаємо можливим", – ідеться в заяві.

20 серпня літак, яким Навальний летів із Томська в Москву, екстрено сів в Омську через погіршення стану політика. Навальний перебував у токсикореанімації лікарні швидкої медичної допомоги №1 в Омську без свідомості. Уранці 22 серпня його літаком доправили до берлінської клініки "Шаріте".

2 вересня німецький уряд повідомив, що в організмі Навального виявили сліди речовини, схожої за складом на "Новачок". Біологічний матеріал, який взяли у політика, досліджувала спеціальна лабораторія збройних сил Німеччини. Факт отруєння Навального речовиною із групи "Новачок" підтвердили також лабораторії у Франції та Швеції.

У міністерстві закордонних справ РФ сказали, що заяви Берліна про отруєння Навального не підкріплені фактами. Глава Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Наришкін стверджує, що на момент вильоту до Німеччини слідів отрути в організмі політика не було.

Навальний був у комі 18 днів. Лікарі "Шаріте" повідомили 7 вересня про виведення Навального з медичної коми і від’єднання від апарата штучної вентиляції легенів. 14 вересня німецькі лікарі поінформували, що політик почувається краще й уже зводиться на ноги. 22 вересня Навального виписали із клініки, він проходить реабілітацію.

Глава МЗС Німеччини Гайко Маас заявив, що Євросоюз введе санкції проти Росії в тому разі, якщо висновки німецької, шведської і французької лабораторій про отруєння Навального речовиною із групи "Новачок" підтвердять експерти Організації із заборони хімічної зброї.

ОЗХЗ 6 жовтня повідомила, що в організмі Навального виявили біомаркери інгібітору холінестерази. Ідеться про маловідому нервово-паралітичну речовину, якої ще не внесено в офіційний список ОЗХЗ.

Навальний заявив, що ЄС варто ввести санкції проти найближчого оточення президента Володимира Путіна. Маас вимагав від РФ пояснень і пригрозив контрзаходами.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/mzs-rf-pro-namir-frantsiji-i-frn-vvesti-sanktsiji-cherez-otrujennja-navalnogo-stajut-na-choli-antirosijskoji-koalitsiji-1521946.html”