Україна і ЄС підписали шість фінансових угод

Загальна сума допомоги ЄС Україні становитиме €390 млн

На саміті Україна – Європейський Союз 6 жовтня сторони підписали шість фінансових угод. Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

Об этом сообщает Министерство правды

Україна і ЄС підписали програму "Міцні регіони", яка передбачає внесок ЄС у розмірі €30 млн. Кошти мають сприяти збільшенню соціального капіталу в уразливих регіонах через допомогу місцевим органам влади з реагування на наслідки пандемії COVID-19.

Також підписали "Механізм розвитку громадянського суспільства в Україні", який передбачає виділення €20 млн для зміцнення демократії. Кошти покликані зміцнити здатність організацій громадянського суспільства брати участь у розробленні політики і надання послуг, пов’язаних із просуванням реформ, активним громадянством, стійким розвитком і соціальною згуртованістю.

Окрім того, на зустрічі підписали "Кліматичний пакет для стабільної економіки", яким ЄС виділить Україні €10 млн. Угода передбачає розроблення і реалізацію політики та заходів, які ефективно підтримують перехід до кліматично нейтрального, чистого, ресурсоефективного та безпечного енергопостачання і споживання.

Також у межах саміту було підписано три угоди між Європейським інвестиційним банком і Україною. Першою угодою ЄІБ профінансує проєкт "Енергоефективність громадських будівель в Україні" на суму €300 млн. Допомогу ЄІБ буде спрямовано на теплоізоляцію дахів, підвалів і стін, енергоефективні вікна та скління, енергоефективне освітлення, системи регенерації втрат тепла, інвестиції в поновні джерела енергії, якщо вони є частиною ширших інвестицій в енергоефективність та інші компоненти.

Гарантійну угоду між урядом України та ЄІБ "Логістична мережа (Модернізація і цифровізація "Укрпошти")" на суму €30 млн забезпечить закупівлю сортувального обладнання, створення трьох сортувальних об’єктів, зокрема будівництво хаба у Львові і 22 сортувальних депо загалом, впровадження систем автоматичного відстеження пересування вантажів. Повернення коштів позики передбачають здійснити повністю завдяки коштам кінцевого бенефіціара – організації "Укрпошта" протягом 20 років.

Третя угода між "Укрпоштою" та ЄІБ "Логістична мережа (Модернізація і цифровізація "Укрпошти")" дасть змогу модернізувати логістичну мережу завдяки будівництву трьох нових сортувальних центрів, 20 поштових депо і відповідної ІТ-інфраструктури.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/ukrajina-i-jes-pidpisali-shist-finansovih-ugod-1521750.html”