Цей день в історії: смерть Юрія Кондратюка, Нюрнберзький  трибунал та створення КНР1 жовтня в Україні відзначають День ветерана. Також цього дня Міжнародний день громадян похилого віку та Міжнародний день музики.

Об этом сообщает Политика 2.0


У світовій історії цього дня відбулись такі події.


У 1942 році помер Юрій Кондратюк (Олександр Гнатович Шаргей), український вчений-винахідник, один з піонерів ракетної техніки і теорії космічних польотів. 78 років тому, в 45 років.
Смерть українського вченого-винахідника овіяна таємницями. Під час Другої світової війни він добровольцем пішов на фронт і зник безвісти. Листи, які надходили від Кондратюка до Галини Плетньової (познайомилися незадовго до війни), свідчать про те, що ймовірно Юрій Кондратюк помер 1942 року.


Втім є кілька версій куди зник вчений та як помер:


1. Офіційна версія. 1942 року під час бою біля села Борсуки Калузької області пішов шукати розрив телефонного проводу і не повернувся. Похований нібито в братській могилі, втім жодних документів, які б підтвердили чи спростували це − немає.


2. Неофіційна версія. Міг потрапити в полон до нацистів. Мав при собі зошит із розрахунками та науковими записами, які стосувалися ракетно-космічної теми. Тоді вчений Вернер фон Браун змусив Юрія Кондратюка працювати на нацистів. Після завершення війни американці забрали вченого до США, де українець знову мусив змінити ім’я.У 1946 році Нюрнберзький Міжнародний військовий трибунал виніс вирок двадцяти двом головним нацистським військовим злочинцям.Їх звинуватиои в тому, що з метою встановлення світового панування Німеччини вони розв’язали і вели агресивні війни, організували і здійснили найтяжчі злочини проти людства — дванадцятеро з них засуджені до смертної кари.1 жовтня 1949 року в Пекіні на площі Тяньаньмень Мао Цзедун проголосив створення Китайської Народної Республіки, якою беззмінно керує Комуністична партія Китаю і яка на сьогодні є однією з найпотужніших держав світу.


Джерело


Джерело статті: “https://informator.press/tsey-den-v-istorii-smert-yuriia-kondratiuka-niurnberzkyy-trybunal-ta-stvorennia-knr/”