Між Білоруссю та Україною застрягли вже близько тисячі хасидів

На нейтральній смузі між кордонами Білорусі та України знаходяться вже близько тисячі паломників-хасидів . Іноземцям, нагадаємо, заборонений в’їзд в Україну в рамках посилення карантину, введеного через зростання захворюваності COVID-19.

Об этом сообщает Russiangate

Як повідомляє БЕЛТА, паломники-хасиди прибувають невеликими групами або поодинці в пункт пропуску «Нова Гута» – в середньому 2-3 людини кожні півгодини. Вони мали намір відвідати Умань, але зараз межа України закрита.

Loading...

Для них розгорнули 10 наметових модулів. Спецмашини МНС підвозять цистерни з питною водою, а діти і жінки розміщені в автобусах, наданих автобусним парком.

«Вночі місцеві рабини також підвозили ковдри», – сказав офіційний представник Гомельської прикордонної групи.

Популярні новини зараз
 • В Україні зафіксували новий випадок повторного зараження коронавірусом
 • Коронавірус в Україні: перераховані самі «хворі» області
 • Такого ще не було: в Україні від COVID-19 померло рекордне число людей
 • За даними Держприкордонкомітету Білорусі, в період з 14 по 16 вересня в пункті пропуску «Нова Гута» на виїзд з Білорусі оформлено 1064 громадянина Ізраїлю, з них 68 дітей до 12 років, 174 особи – від 12 до 18 років.

  Одночасно з цим Telegram-канал Nexta пише , що українські прикордонники затримали хасида, який намагався по болоту перейти кордон. На нього склали протокол і повернули в Білорусь. Йому також на п’ять років заборонили в’їзд в Україну:

  «Хасиди намагаються потрапити в українське місто Умань, щоб за традицією відсвяткувати єврейський Новий рік. В Умані похований Раббі Нахман – засновник однієї з течій хасидизму. В умовах заборони на в’їзд в Україну (до 28 вересня в’їзд іноземцям в країну заборонений через коронавируса) і того, що між Ізраїлем і Україною поки немає авіасполучення, сотні хасидів вирішили випробувати долю і все-таки спробувати потрапити в Україну через Білорусь. У підсумку в Білорусь вони потрапили, але на кордоні з Україною їх не пропускають. Ось уже кілька днів на білорусько-українського кордону знаходяться понад тисячу ортодоксальних євреїв. Паломники залишаються в нейтральній зоні. За заявою глави Держприкордонслужби Сергія Дейнеко очікується прибуття до кордонів України ще 4 тисяч хасидів. Глава МВС Ізраїлю Ар’є Дері попросив президента України Володимира Зеленського пропустити в країну паломників-хасидів з Білорусі. У свою чергу, заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін заявив, що до зусиль Ізраїлю відносяться «з розумінням», але, за його словами, це питання може вирішуватися тільки шляхом переговорів урядів двох держав ».

  Мер Умані Олександр Цебрій вже повідомляв , що зараз в Умані знаходиться близько 2,5 тисячі паломників-хасидів – точна кількість хасидів в місті йому невідомо.

  Як повідомлялося раніше, Україна посилила кордон з Білоруссю через масового приїзду хасидів, які намагаються потрапити в нашу країну, ігноруючи заборону, який діє до 28 вересня.

  Міжнародний комітет Червоного Хреста розгорнув пункти допомоги хасидам в нейтральній смузі між Україною і Білоруссю.

  Хочете читати новини в іншому форматі?
  Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
  Підписатись можна ТУТ
  Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися

  Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2020/09/16/mizh-bilorussyu-ta-ukrayinoyu-zastryagly-vzhe-blyzko-tysyachi-hasydiv/”