Віктор Ляшко: Мені ніколи не буде соромно за те, що в березні ми ввели карантин

Ляшко: Сьогодні система охорони здоров’я зовсім не така, як була в березні. Сьогодні система охорони здоров’я готова надавати допомогу

Головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко вважає правильним запровадження жорсткого карантину в березні.

Об этом сообщает RuGate

Про це він заявив 10 вересня в ефірі програми "Народ проти", яка виходить на каналі "Україна 24", відповідаючи на запитання про те, чому Україна ввела жорсткий карантин на початку спалаху COVID-19 у країні, а зараз, коли фіксують рекордну кількість хворих, зберігає адаптивний.

Головний епідеміолог Швеції Андерс Тегнелл, який переконав уряд відмовитися від жорсткого локдауну, визнав свою помилку, зазначив Ляшко.

"Подивіться по кількості хворих. Не в абсолютних числах, а на 100 тис. населення. Вони покажуть вам правильність чи неправильність політики [українського уряду]. Чи буде мені соромно? Ніколи в житті мені не буде соромно за те, що ми в березні ввели карантинні обмеження. Ми врятували життя сотням, можливо, тисячам, можливо, десяткам тисяч людей", – сказав він.

Ляшко додав, що зараз система охорони здоров’я України готова реагувати на поширення коронавірусної хвороби у країні.

"Сьогодні система охорони здоров’я зовсім не така, як була в березні. Сьогодні система охорони здоров’я готова надавати медичну допомогу всім, хто її потребує", – додав він.

Швеція – одна з небагатьох країн світу, у якій не оголошували карантину через спалах COVID-19. Уряд лише видав рекомендації з гігієни та соціального дистанціювання. Влада розраховувала, що відмова від жорсткого локдауну дасть змогу уникнути падіння економіки. Однак ці прогнози не виправдалися: наприкінці травня міністерка фінансів країни Магдалена Андерссон заявила, що Швеція переживає "дуже глибоку економічну кризу". У країні після відмови від карантину через поширення COVID-19 зафіксували найвищий рівень смертності з 1869 року.

Карантин в Україні діє з 12 березня. Через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 забороняли масові заходи, закривали торгові центри, магазини (крім продуктових і аптек), ресторани, кафе, спортивні зали, салони краси, а також обмежували роботу транспорту.

З 11 травня в Україні почалося пом’якшення карантину, а 20 травня Кабмін запровадив так званий адаптивний карантин.

22 липня Кабінет Міністрів видав постанову, якою залежно від епідемічної ситуації в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях встановлюють "зелений", "жовтий", "помаранчевий" або "червоний" рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

26 серпня карантин продовжили до 1 листопада.

Протягом останньої доби в Україні зафіксували рекордну кількість підтверджених випадків зараження коронавірусною інфекцією – 3144. Загальна кількість хворих сягнула 148 756. Кількість пов’язаних із COVID-19 смертей становить 3076, і далі хворіє 79 803 пацієнти.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/viktor-ljashko-meni-nikoli-ne-bude-soromno-za-te-shcho-v-berezni-mi-vveli-karantin-1517950.html”