Зеленський дав місяць на розслідування вандалізму на території музею Голодомору

Зеленський: Кожен такий випадок спотворює уявлення про українців як про доброзичливий і цивілізований народ

Президент Світового конгресу українців Павло Грод надіслав лист президенту України Володимиру Зеленському з проханням вжити заходів для розслідування акту вандалізму на території Національного музею Голодомору-геноциду та притягнення винних до відповідальності. Про це 7 вересня повідомив Офіс президента України.

Об этом сообщает Москов постскриптум

"Вандали намагалися пошкодити скульптуру "Гірка пам’ять дитинства" на території меморіального комплексу пам’яті жертв Голодомору. Моя позиція чітка та однозначна: будь-які прояви вандалізму є печерною дикістю й жодним чином не можуть бути виправдані", – зазначив Зеленський у відповіді на лист.

На думку президента, поліція має провести слідчі дії, кваліфікувати правопорушення та впродовж місяця доповісти про перебіг розслідування, винні мають понести покарання.

Справу тримає під контролем заступник міністра внутрішніх справ Антона Геращенка, підкреслили в ОП.

"Звісно, меморіал буде відреставровано, скульптуру відновлять. Але кожен такий випадок спотворює уявлення про українців як про доброзичливий і цивілізований народ. Тож давайте залишатися людьми. Не заради показового іміджу або хизування перед своїми сусідами. А заради свого завтрашнього дня і майбутнього наших дітей", – заявив Зеленський.

Акт вандалізму щодо скульптури "Гірка пам’ять дитинства" ("Дівчинка з колосками") вчинили в ніч на 22 серпня. Скульптуру демонтовано для реставрації. У пресслужбі музею Голодомору зазначили, що на ній немає пошкоджень.

Меморіальний комплекс музею Голодомору, до складу якого входить скульптура "Гірка пам’ять дитинства", було здано в експлуатацію 2010 року.

Голодомор 1932–1933 років розцінюють як акт геноциду українського народу, здійснений урядом СРСР через організацію штучного масового голоду, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР. День пам’яті жертв Голодомору відзначають у четверту суботу листопада.

2016 року Верховна Рада України звернулася до демократичних держав із проханням визнати Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/zelenskij-dav-misjats-na-rozsliduvannja-vandalizmu-na-teritoriji-muzeju-golodomoru-1517153.html”