Цей день в історії: замах на Леніна, звільнення Києва українськими військами та заборона компартії в Україні30 серпня в Україні святкують День шахтаря.

Об этом сообщает DEDAL


А у світовій історії відбулись такі події.


У 1918 році на колишньому заводі Міхельсона в Замоськворецькому районі Москви 28-літня есерка Фанні Каплан трьома пострілами тяжко поранила лідера більшовиків Володимира Леніна. Цього ж дня в Петрограді есером Левом Канегіссером був убитий голова петроградського ЧК Моісей Соломонович Урицький. Ці дві події дали поштовх до початку більшовицького Червоного терору, котрий охопив усю країну і призвів до сметрті тисяч людей.

30 серпня 1919 року Київська група військ на чолі з генералом Антіном Кравсом зайняла Київ, що стало найбільшим успіхом українського соборного фронту. Однак наступного дня столиця України без бою перейшла під контроль білогвардійських військ Антона Денікіна, союзницькі відносини з якими сподівалося налагодити українське командування.У 1991 року на підставі висновків Тимчасової комісії, що встановила факти сприяння керівництва Комуністичної партії України змовникам з Державного комітету з надзвичайного стану, президія Верховної Ради України заборонила діяльність КПУ.Власність і майно КПУ та КПРС на території України перейшло на баланс Верховної та місцевих рад народних депутатів.


Джерело


Джерело статті: “https://informator.press/tsey-den-v-istorii-zamakh-na-lenina-zvilnennia-kyieva-ukrainskymy-viyskamy-ta-zaborona-kompartii-v-ukraini/”