Ліквідація районів в Україні не подобається місцевим чиновникам – Мінрегіон

Негода: Із людського погляду їх можна зрозуміти. Але владу створюють не для того, щоб комусь забезпечити робоче місце

Скорочення кількості районів в Україні негативно сприйняли співробітники сільських і селищних рад. Про це розповів в інтерв’ю "Фактам", яке опублікували 5 серпня, заступник міністра розвитку громад і територій України В’ячеслав Негода.

Об этом сообщает Редакция news

"Голова, його заступник, секретар ради, бухгалтер, землевпорядник – це 5–10 осіб. Реальних повноважень мало, бюджету і розвитку немає, але витрати є, і серйозні. Комусь, може, і непогано, правильно? А тут – бац, і їм кажуть: "Потрібно вас із кимось об’єднувати". Це не сподобалося, багато хто не пішов на добровільне об’єднання, тому що переважили особисті інтереси. Із людського погляду їх можна зрозуміти. Але владу створюють не для того, щоб комусь забезпечити робоче місце", – зазначив заступник міністра.

За його даними, у районних адміністраціях працює понад 32,5 тис. осіб. На їх утримання щороку витрачають понад 4,23 млрд₴ А в територіальних органах виконавчої влади (їх понад 5200) чисельність апарату в рази більша.

"Приблизно 70% тих, хто сьогодні працює в районних державних адміністраціях, і далі працюватиме в майбутніх адміністраціях та їхніх територіальних підрозділах, інші можуть себе знайти, беручи участь у виборах територіальних громад", – вважає Негода.

За його інформацією, більшість персоналу районного рівня перетече у громади, де потрібен буде їхній досвід, "тому що кваліфікованих людей у глибинці не так багато".

17 липня Верховна Рада України утричі скоротила кількість районів – із 490 до 136 (реформа, зокрема, стосується окупованих Росією територій – Криму і частини Донбасу). Наприклад, у Вінницькій області замість наявних зараз 27 районів створять шість (Вінницький, Гайсинський, Жмеринський, Могилів-Подільський, Тульчинський і Хмільницький), а у Хмельницькій замість 20 – три (Кам’янець-Подільський, Хмельницький і Шепетівський). Повний список районів читайте тут.

У Міністерстві розвитку громад і територій пояснили, що одна із причин, через яку розподіл на райони вирішили змінити, – "величезні диспропорції в параметрах існуючих районів, що не відповідають сучасним вимогам для організації ефективної місцевої влади".

Найменший за кількістю жителів район України – Поліський (Київська область). У ньому, за даними станом на 1 січня 2019 року, жило 5622 людини. У найбільшому районі України – Харківському – у 30 разів більше жителів (182 100). Після реформи на кожен район припадатиме мінімально ≈150 тис. осіб.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/likvidatsija-rajoniv-v-ukrajini-ne-podobajetsja-mistsevim-chinovnikam-minregion-1512422.html”