Рада повинна прийняти окремий закон для російської та інших мов нацменшин — представник Зеленського у КС

ОПУ

Об этом сообщает Дедал

Веніславський зазначив, що «мовний закон» регулює тільки статус державної мови

ОПУ


Представник президента у Конституційному суді Федір Веніславський наполягає на прийнятті окремого закону, що регулює статус російської та інших мов нацменшин в Україні.

Про це він сказав у вівторок, 7 липня, під час усних слухань у КС з приводу конституційності закону Про забезпечення функціонування української мови як державної, передає Укрінформ.

Читайте також:
Разумков пояснив, навіщо Україні потрібна російська мова

«Верховна Рада повинна прийняти окремий закон, який регулюватиме статус російської мови та інших мов нацменшин», — заявив Веніславський.

Як пояснив представник Зеленського, так званий «мовний закон», прийнятий Верховною Радою 25 квітня 2019 року, стосується виключно державної мови, тоді як правового регулювання інших мов в Україні немає.

Читайте також:
Це перемога! Як Рада приймала закон про українську мову і що він змінить

Нагадаємо, раніше нардепи від ОПЗЖ та інших прокремлівських груп в українському парламенті звернулися до КС з вимогою визнати неконституційним закон про функціонування української мови.

Редактор: Олег Кононенко

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/politics/predstavnik-zelenskogo-potriben-okremiy-zakon-dlya-rosiyskoji-movi-novini-ukrajini-50098509.html”