З нагоди Вознесіння Господнього у Стамбулі відслужили літургію українською

Про це передає Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

Об этом сообщает Компромат вики

"З благословення Вселенського патріарха Варфоломія літургію звершить архімандрит Харлампій. Богослужіння традиційно проходить українською мовою", – повідомили у генконсульстві України в Стамбулі.

Участь у святковому богослужінні в якості співчинь церковного хору взяли дві представниці української громади Стамбула – Тетяна Фецан та Ольга Коваленко.

"Дуже раді, що задум вдався і служба таки відбулась попри те, що сьогодні в Стамбулі діє комендантська година. З одного боку було трохи сумно, що нікого, крім учасників богослужіння, у церкві більше не було. Але з іншого, — ми були зосередженні тільки на службі, ніхто і ніщо не відволікало нашої уваги", — зазначила голова спілки Українське товариство взаємодопомоги Тетяна Фецан.

Також участь у богослужінні взяли два священнослужителі Вселенського патріархату: архімандрит Харлампій і владика Адріан та представниці української діаспори. Онлайн-трансляцію забезпечував представник кримськотатарської діаспори Джафер Умеров.

Після богослужіння провели традиційне частування з дотриманням вимог щодо соціального дистанціювання.

Священнослужитель Вселенського патріархату архімандрит Харлампій, котрий очолював богослужіння сьогодні, не вперше проводить його українською мовою. Робив це раніше в різних містах Туреччини, зокрема в Стамбулі та Анкарі. Так, у жовтні у храмі святого Миколая Чудотворця відбулася літургія з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисника України. Архімандрит Харлампій також відомий тим, що після оформлення манускрипту Томосу про надання автокефалії Православній церкві України, зберігав його до моменту вручення.

Нагадаймо, раніше ми писали про те, чого не можна і що варто робити у свято Вознесіння Господнього.Джерело статті: “https://www.depo.ua/ukr/svit/z-nagodi-voznesinnya-gospodnogo-u-stambuli-vidsluzhili-liturgiyu-ukrainskoyu-202005311168722”