У Росії смертність від COVID-19 серед медиків у 16 разів перевищує світовий рівень - ЗМІ

У Росії смертність від COVID-19 серед медиків у 16 разів перевищує світовий рівень — ЗМІ

Смертність від коронавірусної інфекції серед медичного персоналу в Росії в 16 разів вища, ніж у країнах з подібними масштабами епідемії.

Відповідні підрахунки провів правозахисний портал «Медіазона».

Об этом сообщает Москов пост

«У Росії від коронавірусу загинули щонайменше 186 медичних працівників. Якщо вірити офіційній статистиці, то виходить, що кожен 15-й померлий від COVID-19 в країні — медик. Це в 16 разів більше, ніж у шести країнах, де епідемія набула подібних масштабів», — йдеться у повідомленні.

За оцінками видання, частка медиків у загальній кількості смертей від коронавірусної інфекції у РФ — майже 7%. Для порівняння, в Італії цей показник становить 0,65%, у США — 0,48%, в Ірані - 1,59%.

За припущенням «Медіазони», ситуацію зі смертністю серед російських лікарів можна пояснити заниженою статистикою загалом щодо померлих від COVID-19, а також високим професійним ризиком через те, що медикам бракує засобів індивідуального захисту.

Також указується, що дві третини підтверджених виданням смертельних випадків, які пов’язані з коронавірусом, серед лікарів припадають на чотири регіони: Москву, Московську область, Петербург і Дагестан. Близько половини померлих медиків — молодший і середній медичний персонал, найчастіше від COVID-19 у Росії помирають медсестри.

Як повідомлялося, на 19 травня в Росії кількість інфікованих коронавірусом сягнула 299 941, померли 2837 осіб.


Джерело статті: “https://www.ukrinform.ua/rubric-world/3028875-u-rosii-smertnist-vid-covid19-sered-medikiv-u-16-raziv-perevisue-svitovij-riven-zmi.html”