Зеленський виступив за надання кредитних канікул малому й мікробізнесу

Зеленський: Ми маємо допомогти їм зараз і після карантину

Президент України Володимир Зеленський під час наради, присвяченої запобіганню поширенню коронавірусу, виступив за надання кредитних канікул малому й мікробізнесу. Про це 11 травня повідомляє сайт глави держави.

Об этом сообщает Алексей Пивоваров

Президент порушив питання стану української економіки та функціонування програм, спрямованих на допомогу бізнесу в період карантину.

"Ми обговорювали ряд програм кредитної підтримки малого та мікробізнесу, адже вони найбільше страждають від карантину. Ми маємо допомогти їм зараз і після карантину, щоб вони могли швидко оговтатися. Нам треба запропонувати їм так звані кредитні канікули", – підкреслив Зеленський.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що з боку уряду створено всі передумови для повноцінної роботи оновленої програми "Доступні кредити 5–7–9%". Також глава уряду згадав іншу програму – "Нові гроші", яка дасть підприємцям змогу отримати кредити під низький відсоток.

"Ці програми допоможуть українському бізнесу витримати важкі економічні умови, зумовлені епідемією, а також стануть запорукою збереження робочих місць. Основна умова програм – збереження не менше ніж 80% робочих місць у малому та мікробізнесі", – заявив Шмигаль.

6 травня в центрі Києва відбулася акція протесту українських підприємців. Вони заявляли, що не можна обмежувати роботу малого і середнього бізнесу в умовах карантину.

29 квітня підприємці мітингували під Кабміном. Вони вимагали від уряду дозволити роботу малому і мікробізнесу з дотриманням санітарних норм, а також забезпечити рівні вимоги для роботи під час карантину до всіх, зокрема відомих торговельних мереж. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов тоді розкритикував акцію і заявив, що її учасники ризикують своїм здоров’ям.

Карантин в Україні діє з 12 березня. Через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 заборонили масові заходи, закрили навчальні заклади, торгові центри, магазини (крім продуктових та аптек), ресторани, кафе і бари, спортивні зали, салони краси й нічні клуби, зупинили авіасполучення з іншими країнами та міжобласні пасажирські перевезення. У Києві, Харкові та Дніпрі 17 березня зупинили роботу метро.

Розроблений урядом план виходу України з карантину охоплює п’ять етапів. Сьогодні розпочинається перший етап зняття обмежень: буде дозволено відвідування парків, скверів, прибережних та лісопаркових зон відпочинку; дитячих і спортивних майданчиків. Також зможуть відчинитися магазини, які торгують непродовольчими товарами, літні майданчики кафе і ресторанів; салони краси, стоматологічні кабінети й клініки; нотаріальні та адвокатські контори. Крім того, відновити роботу можуть музеї, бібліотеки та заповідники.

Від початку епідемії коронавірус було підтверджено в 15 648 українців, із них 408 померли, а 3288 одужали.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-zelenskij-vistupiv-za-nadannja-kreditnih-kanikul-malomu-i-mikrobiznesu-1499275.html”