Українців чекають нові "сюрпризи" з субсидіями, - Мінсоцполітики

З 1 січня наступного року споживачі зможуть у будь-який момент переводити субсидії з готівкової форми в безготівкову і навпаки, передають .

Об этом сообщает http://kompromat1.top

Міністерство соціальної політики планує внести зміни в правила видачі субсидій. Відповідний порядок вже розроблений і узгоджується, розповідав на брифінгу для ЗМІ заступник міністра соцполітики Віталій Музиченко. Затвердити документ повинен Кабінет міністрів.

Відомство хоче дозволити одержувачам соціальної допомоги міняти форму виплат субсидій в будь-який момент. «Планується, що зміни вступлять в силу з 1 січня наступного року», — уточнив Музиченко.

Визначати, в якій формі отримувати субсидію, споживачі можуть і зараз. Але тільки ті, хто подає заяву на оформлення соціальної допомоги до 15 жовтня, а також вказують контакти свого банківського рахунку. Після початку опалювального сезону вносити зміни вже неможливо.

В цьому році субсидії оформили понад 3 млн домогосподарств, тоді як в минулому році їх було більше — близько 4 млн. У жовтні та листопаді органи соціального захисту отримали на 60% менше звернень на оформлення допомоги в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

«Якщо споживачі звертаються за отриманням субсидій в період до двох місяців після початку опалювального сезону, то компенсація буде виплачуватися з початку опалювального сезону. Але якщо заяву буде зафіксовано, наприклад, в січні, то субсидію будуть платитися з моменту подачі документів », — говорить Віталій Музиченко.

У листопаді, за даними міністерства соціальної політики, виплачено 3,1 млрд грн в готівковій та 191 млн в безготівковій формі. Середній розмір субсидії становить 1,4 тис. грн на домогосподарство.


Джерело статті: “https://patrioty.org.ua/ecomomic/ukraintsiv-chekaiut-novi-siurpryzy-z-subsydiiamy--minsotspolityky-307325.html”