В ході пожежі у будинку профспілок в часи Майдану 41 людина отримала ушкодження, двоє загинули, - прокурор

Шевченківський суд Києва у четвер, 5 грудня, у справі штурму Майдану досліджував матеріали справи стосовно пожежі у будинку профспілок у Києві.


18 лютого 2014 року ввечері зайнялася пожежею будівля будинку профспілок у Києві, де тоді розташовувався штаб Майдану. Будівля спалахнула близько півночі, коли її повністю оточили бійці спецпідрозділів МВС "Беркут" і СБУ "Альфа".


Щеголєв в ході засідання 5 грудня переконував суд, що "Альфа" в будинку профспілок діяла не в рамках оголошеного режиму АТО. За його словами, альфівці начебто шукали невідому особу, яка виготовляла небезпечну хімічну речовину. Щеголєв сказав, що інформацію про виготовлення такої хімічної речовини начебто було отримано з контррозвідувальних джерел.


Прокурор Олександр Супрун завернув увагу на час надходження до ДСНС повідомлень про пожежу. А також зазначив, що на виклик пожежники їхали "не швидко".


Прокурор Супрун на засіданні також повідомив, що у будинку профспілок 41 людина дістала ушкоджень, двоє загинули.


В ході слухання 5 грудня суд дослідив висновки експертиз щодо майна, яке було знищено внаслідок пожежі. Відтак, встановлено, що було знищено майно МВС (телекомунікаційні прилади, відеокамери) на суму 267 000 гривень.


Адвокат Щеголєва Валентин Рибін запевняв, що начебто не встановлено факт знищення цього майна.Адвокат Щеголєва Валентин Рибін. Фото: Герман Крігер

Нагадаймо, Олександра Щеголєва звинувачують в організації та здійсненні силового штурму протестувальників на Майдані шляхом проведення антитерористичної операції , у тому числі її силової фази у Будинку профспілок. Щеголєв був узятий під варту 20 серпня 2015 року.


Джерело статті: “http://www.theinsider.ua/politics/v-hodi-pozhezhi-u-budinku-profspilok-v-chasi-maydanu-41-lyudina-otrimala-ushkodzhennya-dvoje-zaginuli-prokuror-/”