"Короткі спідниці для повій": головні сексисти України отримали свої антипремії

Головні сексисти УкраїниУповноважений з гендерної політики Запорізької облради Владислав Марченко

Об этом сообщает http://fayrix.org

В Україні пройшло вручення антипремії за сексизм "Це яйце!". За "Найбільш сексистські висловлювання" відзначили експрезидента Федерації велоспорту Олександра Башенка, уповноваженого з ґендерних питань Запорізької обласної ради Владислава Марченка, народного депутата Максима Бужанського та президента Володимира Зеленського, пише Рlatfor.ma.

Олександр Башенко відзначився у скандалі з українською велосипедисткою Ганною Соловей. Вона виграла золото Європейських ігор у Білорусі, але Федерація велосипедного спорту України привітала з перемогою не її, а голову Київської міської федерації велоспорту – Сергія Мухомора. Пізніше Ганна написала коментар, у якому зазначила, що до її перемоги пан Мухомор не причетний.

Олександру Башенку це не сподобалося, тому він нахамив їй у коментарях. "Аню, дивись, як будемо вчитися. Ти відкрила рота, тепер ти за це будеш платити", – написав він. Також Башенко написав, що Соловей "зайшла на мінне поле" і погрожував "прогнати", якщо спортсменка "буде смердіти".

Уповноважений з ґендерних питань Запорізької обласної ради Владислав Марченко у пості на своїй сторінці у Фейсбуці критикував жінок у відвертому одязі. На його думку, що більше на жінці одягу – то мудріша вона. А до жінок, які носять короткі спідниці, чоловіки мають право ставитись як до повій.

"Подивіться на свій образ і розсудіть, на кого ви схожі більше – на королеву чи повію. І тоді усвідомте, яке по праву може бути до вас ставлення", – написав він, уточнивши, що до таких роздумів його спонукнули тренування у спортзалі.

Тоді Марченко видалив публікацію, а жінки запустили флешмоб #забулазапитатьумарченка,‬ у якому викладали свої фото у купальниках, білизні чи просто в одязі, який Марченко назвав би відвертим.

Народний депутат Максим Бужанський відзначився образою журналістки. Він назвав назвав Ольгу Духніч "тупою вівцею". Вона сказала, що депутат ностальгує за СРСР і не буде зʼясовувати з ним стосунки.

Президент Володимир Зеленський отримав антипремію за дискримінаційне висловлювання під час першого офіційного візиту до Франції, де назвав кухню, "красивих людей, а особливо жінок" брендом України.

Крім вищеназваних посадовців, номінантами в категорії "За сексистське висловлювання" стали спікер Верховної Ради Дмитро Разумков, олігарх Ігор Коломойський, нардепи Богдан Яременко, Олександр Дубінський, Антон Яценко та депутат Запорізької обласної ради Сергій Знаменський.

Антипремія створена з метою привернути увагу до проблеми стереотипного зображення жінок в українських ЗМІ та дискримінації за статевою або ґендерною ознакою українськими публічними особами.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

UAINFOДжерело статті: “https://uainfo.org/blognews/1575988979--korotki-spidnitsi-dlya-poviy-golovni-seksisti-ukrayini-otrimali.html”