Міністр освіти пояснила низьку успішність українських школярів з математики згідно рейтингу PISA

Фото: Володимира Федотова / НВ

Об этом сообщает http://webskriptorium.com

Міністр освіти і науки Ганна Новосад

Фото: Володимира Федотова / НВ


Міністр освіти і науки України Ганна Новосад назвала причини невисокого рівня грамотності українських школярів у математиці, визначеного міжнародним рейтингом PISA.

Очільниця відомства в інтерв’ю Радіо НВ зазначила, що існує прямий зв’язок між навчальними годинами з математики та успішністю з цього предмету.

«У нас кількість годин на вивчення і математики, і природничих наук, менша, ніж середня по [країнам] OECD [Організація економічного співробітництва та розвитку, — Ред.] — на дві години, якщо я не помиляюся», — підкреслила Новосад.

Другою причиною низької успішності міністр назвала неефективну структуру освітніх програм.

«Проблемою є те, як побудовані наші освітні програми, скільки матеріалу ми намагаємося туди втиснути і чи встигають наші учні насправді опанувати всі ті теми, які починаються у них в базовій школі з п’ятого по одинадцятий клас», — пояснила вона.

Читайте також:

Результати не вражають. Що таке система PISA, за якою рівень знань школярів в Україні виявився нижче середнього

Також, за словами чиновниці, «надзвичайно більший» вплив на успішність має соціально-економічне становище учнів.

Згідно міжнародного рейтингу якості освіти PISA-2018, проведеному Організацією економічного співробітництва та розвитку, українські школярі за рівнем знань опинилися приблизно в середині списку з 79 країн-учасниць.

Найбільші проблеми у України виявилися з математикою: 36% школярів не здатні провести елементарні математичні розрахунки. Поріг базового рівня знань з математики подолали всього 64% українських учнів.


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/events/nizka-uspishnist-ukrajinskih-shkolyariv-z-matematiki-ministr-osviti-nazvala-prichini-50057186.html”