СБУ на Закарпатті розкрила масштабну схему незаконного експорту деревини в ЄС

Служба безпеки України блокувала на Закарпатті масштабне розкрадання і незаконний експорт оптом державної деревини до Євросоюзу.

Об этом сообщает http://samoychka.org

«Посадовці Держлісагентства на Закарпатті організували механізм протиправної легалізації лісопродукції. Для узаконення лісу вони застосовували схему подвійного використання товарно-транспортних накладних реальних підприємців», – йдеться в повідомленні прес-служби СБУ.

Як уточнює прес-служба прокуратури Закарпатської області, посадовці Держлісагентства надавали комерційним структурам товарно-транспортні накладні, подані іншими фірмами, в яких наявні не використані об’єми деревини (зазвичай, залишки становлять близько 1-3 куб. м). Крім того, посадовці Держлісагенства сприяли у підробці документів щодо продажу підприємцями цієї деревини. Відтак, ці фіктивні перехідні товарно-транспортні накладні використовувались для експорту паливної деревини до країн ЄС. За попередніми підрахунками, махінації співробітників Держлісагенства нанесли державі збитків на майже 1,5 мільйона гривень.

«Попередньо встановлено, що упродовж 2017-2019 років незаконно експортовано до країн ЄС більше 172 тис куб. м лісопродукції на суму понад 63 млн грн з використанням при цьому «сумнівних» товарно-супровідних документів», – інформує прокуратура.

Наразі правоохоронці перевіряють законність інших експортних операцій, призначено низку експертиз. Зловмисників підозрюють у зловживанні владою та службовим становищем з тяжкими наслідками, за що їм загрожує від трьох до шести років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від 8,5 до 17 тисяч гривень.Джерело статті: “https://zaxid.net/sbu_na_zakarpatti_rozkrila_masshtabnu_shemu_nezakonnogo_eksportu_derevini_v_yes_n1493404”