Відчуємо негайно: у "Нафтогазі" попередили про загрозу для ВВП без транзиту газу

У разі припинення транзиту російського газу, падіння української економіки за підсумками 2020 року може скласти до 0,7%.

Про це заявив виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко в інтерв’ю "Укрінформу". За його словами, негативний ефект буде відчутний уже в січні.

"Щомісяця ми отримували від транзиту 200-250 млн доларів, і ось у січні буде фактично остання проплата за грудень 2019-го, але вже в лютому це припиниться. І уряд відчує ефект негайно", – сказав Вітренко.

Новини
Готові до будь-яких сценаріїв: у "Нафтогазі" розповіли про новий контракт із "Газпромом"

Також він додав, що відповідно до розрахунків НАК, у разі припинення транзиту, падіння економіки за найбільш песимістичним сценарієм може становити до 0,7 відсотка з урахуванням ефекту мультиплікатора замість прогнозованого зростання на 3,3%.

Прогноз по ВВП України

Прогноз по ВВП України

Укрінформ

Вітренко вважає, що такий сценарій реалістичний. Водночас він сподівається, що Україна до такого сценарію буде готова, оскільки НАК попереджав завчасно і уряд, і всіх, хто мав приготуватися, про імовірність такого сценарію, а також про можливі наслідки.

ВВП України без транзиту може впасти

ВВП України без транзиту може впасти

Як повідомляв OBOZREVATEL :

  • Україна готова до зупинки транзиту російського газу, який можливий з 1 січня 2020 року. Про це заявив міністр енергетики Олексій Оржель.


  • Європейська комісія відмовилася коментувати заяву міністра енергетики України Олексія Оржеля про готовність припинити транзит російського газу.


  • Можлива зупинка транзиту російського газу через Україну обернеться негативними наслідками для української промисловості і рядових споживачів.


  • Монобільшість Верховної Ради у четвер, 31 жовтня, підтримала законопроєкт про проведення анбандлінга НАК "Нафтогаз України". Цей процес передбачає відокремлення від компанії газотранспортної системи.


  • Наявність відкритих суперечок між "Нафтогазом" і "Газпромом" не заважає підписанню нового контракту з транзиту російського газу після 1 січня 2020 року.


Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

Читайте всі новини по темі "Поставки газу в Україну" на сайті "OBOZREVATEL".


Уникальное нафталановое масло, которое лечит псориаз, экзему, артриты, дерматиты и много других заболеваний, можно купить в Украине с доставкой на сайте http://onlinemedicus.com


Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/economy/vidchuemo-negajno-u-naftogazi-poperedili-pro-zagrozu-dlya-vvp-bez-tranzitu-gazu.htm”