Введено нові норми в будівництві

Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо вдосконалення нормування у будівництві, інформує 1NEWS з посиланням на пресслужбу глави держави.

Об этом сообщает http://perebezhchik.info“Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про будівельні норми» щодо удосконалення нормування у будівництві» № 156-ІХ, ухвалений Верховною Радою 3 жовтня 2019 року”, – ідеться в повідомленні.


Зазначається, що документ розроблений з метою удосконалення нормування у будівництві, створення умов для запровадження інноваційних і прогресивних будівельних технологій, а також поліпшення інвестиційного клімату й пожвавлення ділової активності у будівництві.


Закон передбачає три методи нормування у будівництві – параметричний, розпорядчий і цільовий.


Як пояснили в ОП, розпорядчий метод нормування не надає альтернативи та полягає в поелементному описі будівельного об’єкта, відповідно до якого пропонуються рішення, конструкції, матеріали, робочі характеристики тощо. На цьому методі засновані радянські Державні будівельні норми (ДБН).


Параметричний метод – спосіб встановлення вимог, який передбачає визначення цілей та/або параметрів безпеки, функціональності та якості об’єкта нормування у будівництві. Параметричний метод набув поширення в економічно розвинених державах (країни ЄС, США, Канада, Японія тощо).


Цільовий метод є перехідним і включає елементи розпорядчого та параметричного методів.


Згідно із законом, вибір методу нормування здійснюється з огляду на особливості об’єкта. Водночас перевага надається параметричному та цільовому методам.


За даними ОП, реалізація норм цього закону сприятиме спрощенню процесу розробки, затвердження та застосування будівельних норм, лібералізації будівельної галузі, а також поліпшенню цінової кон’юнктури на ринку нерухомості.


Джерело статті: “https://1news.com.ua/ukraine/vvedeno-novi-normy-v-budivnytstvi.html”