Російських чиновників покарали за "втечу" американського топшпигуна Смоленкова – ЗМІ

Російських чиновників покарали за "втечу" американського топшпигуна Смоленкова – ЗМІ

Російські чиновники, які 2017 року допустили виїзд до Чорногорії колишнього співробітника адміністрації президента РФ Олега Смоленкова, понесли дисциплінарне покарання.

Про це повідомляє російське інформаційне агентство "Інтерфакс" з посиланням на джерело, знайоме з ситуацією.

За словами співрозмовника агентства, після зникнення Смоленкова, якого ЗМІ називають американським шпигуном, компетентні органи провели перевірку. Вона показала, що чиновники, які дозволили йому і його родині поїздку до Чорногорії, порушили заборону на відвідування цієї країни російським держслужбовцям.

Заборона була введена навесні 2017 року через загострення відносин між країнами після невдалої спроби перевороту в Чорногорії, до якої були причетні російські спецслужби.

"Дії посадових осіб були кваліфіковані як безвідповідальність і послаблення контролю. Деякі з них понесли покарання — аж до звільнення", — сказало джерело.

Співрозмовник агентства додав, що пізніше стало ясно, що Смоленков, швидше за все, став перебіжчиком.

Нагадаймо, в ексклюзивному матеріалі CNN, яке посилається на джерела в американській розвідці, йдеться, що Центральне розвідувальне управління США у 2017 році витягло з Росії свого топшпигуна, який працював в російському уряді, через побоювання діями свого президента Дональда Трампа.

Зазначається, що рішення про кінець його місії було зумовлене діями Трампа, зокрема тим, що він ділився з росіянами секретними даними розвідки, що могло призвести до викриття американського шпигуна. Воно було прийняте невдовзі після зустрічі Трампа в травні 2017 року з главою МЗС Росії Сергієм Лавровим і послом у США Сергієм Кисляком, в ході якої він поділився даними розвідки про терористів "ІДІЛ" у Сирії, які США передали ізраїльські спецслужби.

Після цієї інформації російські ЗМІ повідомили можливе ім’я цього шпигуна. На їхню думку, його можуть звати Олег Смоленков, який працював секретарем у посольстві Росії в США у Вашингтоні, в апараті уряду РФ і адміністрації президента Росії. 2017 року він разом з дружиною і трьома дітьми поїхав на відпочинок до Чорногорії, після чого вся сім’я зникла.


Джерело статті: “https://tsn.ua/svit/rosiyskih-chinovnikiv-pokarali-za-vtechu-amerikanskogo-topshpiguna-smolenkova-zmi-1411068.html”