Європі слід вести діалог з Росією «з позиції сили» — голова міноборони Німеччини

Про це вона заявила в Європарламенті, повідомляє Deutsche Welle.

Фон дер Ляєн підкреслила, що «Кремль не прощає слабкостей», і додала, що Росія залишається сусідом Європи, однак дії Москви в Україні суперечать міжнародному праву.

Крім російсько-європейських відносин, кандидатка на пост глави Єврокомісії висловилася і за низкою інших значущих для Євросоюзу тем. Так, фон дер Ляйєн зазначила, що виступає не за «європейську армію», а за «армію європейців». За словами німецької міністерки оборони, рішення про «небезпечні операції» потрібно ухвалювати на національному рівні.

Крім того, фон дер Ляєн закликала Євросоюз надавати підтримку країнам походження біженців, щоб позбутися причин, що спонукають мігрантів прямувати в Європу. Також за її словами, плани щодо розширення чисельності персоналу європейської прикордонної служби Frontex до 10 тисяч людей слід реалізувати не до 2027 року, а «набагато раніше».

Нагадуємо, країни ЄС 2 липня офіційно висунули Урсулу фон дер Ляйєн на пост голови Єврокомісії. За кандидатуру міністерки оборони ФРН проголосували 27 учасників саміту ЄС — все крім канцлерки Німеччини Ангели Меркель. Канцлерка ФРН утрималася, оскільки ця кандидатура не знайшла підтримки німецьких соціал-демократів, коаліційного партнера партії Меркель в Німеччині.

/Андрій АндрійченкоДжерело статті: “https://hromadske.ua/posts/yevropi-slid-vesti-dialog-z-rosiyeyu-z-poziciyi-sili-golova-minoboroni-nimechchini”