Технологічна перевага визначатиме світових лідерів - форум у Давосі

Технологічна перевага визначатиме світових лідерів — форум у Давосі

Першість в світі визначатимуть технології, саме вони лежатимуть в основі змагання між провідними гравцями на міжнародній арені.

З цим погодилися учасники панельної дискусії «Геополітичний порядок» в рамках Давоського економічного форуму, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Технологічна гонка буде в центрі змагання між США і Китаєм. Саме технологічні інновації визначать, хто має найбільший вплив у світі», — вважає професор Інституту міжнародних відносин Університету Цінхуа (Пекін) Йєнь Сюетун.

Він зазначив, що з цим аспектом пов’язана і гонка озброєнь, оскільки відбуватиметься змагання в сфері військових технологій, причому основною метою модернізації озброєнь буде стримування, недопущення нападу.

Частиною технологічного змагання є боротьба в кібер-просторі. «Ядерної війни не буде, але існує реальна небезпека кібер-воєн», — заявив професор практики публічної політики в Національному університеті Сінгапуру Кішоре Мабубані. Він вважає за можливе і необхідне створити чіткі правила гри в цьому багатосторонньому просторі.

Основний акцент дискусії, присвяченій в основному ситуації в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, був зосереджений на відносинах між США і КНР. Росія, за оцінкою учасників панелі, фактично не має впливу в ньому. Що ж стосується відносин між Вашингтоном і Пекіном, всі відзначали, що політика нинішнього президента США Дональда Трампа створює серйозну невпевненість, а його відхід від багатополярної політики і перевага двосторонньої дипломатії лише веде до того, що Китай займає ті ніші, які Сполучені Штати самі звільняють.

«Виклик невпевненості — найбільший виклик на сьогодні», — вважає генеральний директор Королівського об’єднаного інституту послуг з досліджень в області оборони і безпеки (Велика Британія) Карін Фон Хіппель. Вона додала, що президент США зовсім не зацікавлений в багатосторонніх інституціях. За її словами, Трамп кидає виклик світовому порядку, системі, більше зосередившись на їх руйнуванні.


Джерело статті: “https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/2624587-tehnologicna-perevaga-viznacatime-svitovih-lideriv-forum-u-davosi.html”