Адвокат Порошенка: Історія з поліграфом –піар-хід із метою ще на якийсь час приховати відсутність доказів

Порошенко не довіряє ДБР, оскільки "слідчі показали свою упередженість і необ’єктивність", заявив Головань

Державне бюро розслідувань використовує ажіотаж навколо допиту п’ятого президента України Петра Порошенка, щоб приховати відсутність доказів у справах, де Порошенко проходить як свідок. Таку думку 13 серпня "Українській правді" висловив адвокат експрезидента Ігор Головань.

Він стверджує, що на допитах у ДБР Порошенко надавав "вичерпні свідчення".

"Питання слідчих самі по собі підтверджували той простий факт, що провадження порушені за відсутності події будь-якого злочину. Щоб приховати це, слідчі ДБР забороняють нам коментувати допити. Справи про ухилення від сплати податків доводяться документами. Теперішня історія з поліграфом – виключно піар-хід, що має ще на якийсь час приховати відсутність у слідства будь-яких доказів будь-яких злочинів чи навіть правопорушень", – сказав адвокат.

За його словами, Порошенко не довіряє ДБР, оскільки "слідчі показали свою упередженість і необ’єктивність".

"Він готовий проходити поліграф у прямому ефірі телеканала "Прямий". Іти назустріч забаганкам кремлівського ініціатора й упереджених слідчих Петро Порошенко не буде. Ми вимагаємо притягнути до відповідальності пана [колишнього заступника глави Адміністрації Президента України Андрія] Портнова за дачу завідомо неправдивих відомостей", – додав Головань.

12 серпня Порошенко прийшов на допит як свідок у справі про ймовірне ухилення від сплати податків під час купівлі-продажу телеканала "Прямий". Він тривав дві години. Директор ДБР Роман Труба заявив, що наступний допит може відбутися із застосуванням поліграфа. Порошенко зазначив, що готовий пройти поліграф у прямому ефірі телеканала "Прямий".

П’ятий президент додав, що події навколо телеканала "Прямий" – це спроба рейдерського захоплення каналу, ініціатором якого є колишній заступник глави Адміністрації Президента України Андрій Портнов. Він зазначив, що Державне бюро розслідувань понад три місяці "робить спробу тероризувати журналістів".

13 серпня стало відомо, що суд дозволив допитати експрезидента із застосуванням поліграфа. У ДБР зазначили, що це має відбутися після згоди Порошенка. Допит не може бути проведено публічно через таємницю досудового розслідування, підкреслили у відомстві.

Труба говорив, що відомство розслідує 11 проваджень, у яких фігурує експрезидент. Генеральний прокурор України Юрій Луценко сказав, що Порошенко є свідком у "всіх справах", підозр йому не вручали.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-advokat-poroshenko-istorija-z-poligrafom-piar-hid-z-metoju-shche-na-dejakij-chas-prihovati-vidsutnist-dokaziv-1191806.html”