Україна центр таємничого ордену?: У Львові проходить виставка «Масони: Україна і світ»


У Львівському історичному музеї (площа Ринок, 6) відкрилася унікальна виставка «Масони: Україна і світ». Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Натхненником заходу виступив голова благодійного фонду ім. Бориса Возницького Ігор Жук, який звернувся у Львівський історичний музей з ідею організувати масштабну виставку про масонів.

«У виставку увійшли збірки кількох приватних колекціонерів. У нашому розпорядженні опинилося 5 тис. експонатів, але, на жаль, через обмеженість у просторі, ми змогли показати близько 800 з них. Вони представляють ложі Англії, Франції, Німеччини, частково України, США, Канади, Болівії, деяких країн Азії, а також Африку і Австралію», – повідомив Ігор Жук.

Основна ідея виставки у тому, щоб підняти завісу таємничості, яка огортає масонство.

«Цією виставкою ми хочемо показати масонів як певний морально-етичний рух та культурно-філософське явище, яке мало значний вплив на розвиток історії, політики, економіки в багатьох країнах. Ця тема не є новою, в Україні вже відбулося кілька виставок про масонів. Зокрема, у Золочівському замку та у Києві, але це були фрагментарні виставки. Ця виставка – унікальна. Тут максимально повно показано, хто такі масони, яка їх роль у суспільно-політичному житті. Виставка базується на приватних колекціях. Наш музей надав лише 10 одиниць – ритуальний одяг масонів. До речі, перший музей про масонів відкрили у Франції ще у 1889 році. Тобто ця тема для світу більш знана, хоча масони досі залишаються таємничою організацією, яку цікаво досліджувати», – відзначив директор Львівського історичного музею Роман Чмелик.

Переходячи від стенду до стенду виставки, можна у першу чергу помітити фотографії та прізвище відомих масонів, яких пам’ятає весь світ: Вольтер, Моцарт, Твен, Черчилль, Форд та інші.

Основу виставки складають нагрудні відзнаки, у яких присутні символи масонів. Деякі з них не мають аналогів у світі, адже були виготовлені в одиничних екземплярах, наприклад відзнаки засновників тих чи інших лож. Знаки часто виготовлялись з дорогоцінних металів, з інкрустаціями та емалями і становлять високу історичну, ювелірну та мистецьку цінність. Але також на виставці присутні ритуальні реліквії, у яких посвячували новобранців: елементи одягу, мечі, шпаги, медальйони та інше. Крім цього можна побачити документи та книги масонів. Також представлені надзвичайно цікаві масонські нагороди за благодійність ХІХ-першої половини ХХ ст. Красивими ювелірними виробами зі срібла з позолотою та емалями нагороджувались масони-меценати та благодійники, які опікувались нужденними: дитячими притулками, навчальними закладами та будинками для людей похилого віку. Адже одним із головних постулатів масонів була обов’язкова благодійність.

На жаль, українська сторона масонства майже не розкрита і мало представлена, оскільки не є так добре збережена і не є такою цінною для колекціонерів як атрибути англійських та американських лож. Однак історики кажуть, що Львів був справжнім центром масонства, оскільки свого часу тут народилося чимало впливових масонів.

P.S.
Мало хто знає, що пам’ятник Володимиру Великому, розташований на нижній терасі однойменної гірки в Києві, всіяний масонською символікою. Більше того, чому бронзова 4,4-метрова статуя Хрестителя Русі, що запровадив Візантійський обряд, тримає в руці саме латинський хрест? Звичайно, Володимир Великий не був масоном чи представником католицизму, проте виникненню на пам’ятнику зображеня атрибутів розенкрейцерів — членів таємного масонського ордену — кельм і циркулів вільних каменярів, стрічок, зміїв, жезлів та інших є неспростовні пояснення.


Також нагадаємо, що вже 26 травня буде відкрито пішохідний міст на Володимирський гірці:


Джерело статті: “http://analitika.media/news/public/2771-ukrayina-centr-tayemnichogo-ordenu-u-lvov-prohodit-vistavka-masoni-ukrayina-svt.html”