16 травня

16 травня українець Андрій Медведєв піднявся на 4-ту, найвищу сходинку для всіх вітчизняних тенісистів і тенісисток, співачка Руслана посіла перше місце на “Євробаченні”, а сама Україна увійшла до Світової організації торгівлі.

У 1648 році закінчилася битва під Жовтими Водами.

Перемога 9-тисячної армії Богдана Хмельницького та тисячі союзників-татар над 6-тисячним польським загоном Миколая Потоцького. Поляків розбито повністю, частина реєстрових козаків перейшла на бік Хмельницького. Перша перемога повстанської збройної сили в ході Визвольної війни.

1946-го Джек Маллін в інституті радіоінженерії у Сан-Франциско продемонстрував перший магнітофон, який записує на магнітну стрічку.

У 1967-му на заводі ім. Козицького в Ленінграді виготовлено першу партію радянських кольорових телевізорів “Райдуга”.

1994 року українець Андрій Медведєв піднявся на 4-ту сходинку рейтингу АТР (Асоціації теністистів-професіоналів). Це найвища сходинка для всіх вітчизняних тенісистів і тенісисток.

В 2004 році 49-й пісенний конкурс “Євробачення” у Стамбулі виграла українська співачка Руслана Лижичко з піснею “Дикі танці”.

Під час самого конкурсу було організовано спеціальну PR-підтримку. Так, на відміну від заходів конкурентів, прес-конференція Руслани проводилася нестандартно:наприклад, усі присутні могли дегустувати українську горілку і сало. До того ж Руслана вчила журналістів грати на трембіті. На самому конкурсі шоу Руслани кардинально відрізнялося від виступів інших учасників “Євробачення-2004”. Телекоментатор британської студії ВВС назвав Руслану “принцесою-воїном”. Серед 36 країн, які брали участь, за результатами світового телефонного голосування в прямому ефірі Руслана посіла перше місце з 280 балами. Після перемоги на “Євробаченні” боксер Віталій Кличко вручав Руслані у Лас-Вегасі нагороду “World Music Awards” — “Всесвітню музичну нагороду”.

16 травня 2008 року Україна стала 152-им членом Світової організації торгівлі.

СОТ – це провідна міжнародна економічна організація, членами якої вже є 153 країни, на долю яких припадає близько 96% обсягів світової торгівлі; її функціями є встановлення правил міжнародної системи торгівлі і вирішення спірних питань між країнами членами, що підписані під близько 30-ма угодами організації. Після приєднання ряду країн, які зараз є кандидатами на вступ, у рамках СОТ здійснюватиметься майже весь світовий торговельний оборот товарів та послуг.

Народилися:

У 1817-му — Микола Костомаров, визначний український історик, етнограф і письменник, громадський діяч. Один із засновників Кирило-Мефодіївського товариства.

1955-го народилася Ольга Корбут, радянська білоруська гімнастка.

Чотириразова олімпійська чемпіонка 1972-1076 років, володарка двох срібних олімпійських нагород, триразова чемпіонка світу зі спортивної гімнастики. Корбут вперше виконала сальто на колоді.

1957 рік — Юрій Шевчук, російський рок-співак і музикант, лідер групи “ДДТ”.

Гурт “ДДТ” бере участь у благодійних акціях та концертах. Український гурт Брати Карамазови отримав свою назву з легкої руки Юрія Шевчука. “Тепер ви будете називатися “Брати Карамазови!!!”, — оголосив вердикт Шевчук після одного з концертів у Дніпропетровську.

У 1987 році народилася Олена Хомрова, українська фехтувальниця (шаблістка).

Олімпійська чемпіонка 2008 року в командних змаганнях. Переможниця чемпіонатів світу і Європи в команді (2009), срібна призерка ЧС і ЧЄ 2007-го в команді, бронзова призерка ЧЄ-2008 в особистих змаганнях.Джерело статті: “https://golosua.info/2019/05/15/16-travnia/”