Після Майдану люди не змінились, у них лише розкрилось те, що було всередині, – Литвинова

Революція Гідності стала певним «консервним ножем», який дозволив поглянути, що є всередині у кожного. Якщо основою людини була здатність до самопожертви, то згодом вона проявлялась. Якщо ж в основі була підлість – проявлялась саме вона.


Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK розповіла волонтер Леся Литвинова.


Вона наголосила, що навіть під час війни звикнути до смертей людей неможливо. При цьому не важливо, коли на твоїх очах померла одна людина чи тисячі людей.


«На Майдані ні в кому не з’явилося нічого нового – у людях розкрилося те, що у них завжди було. Або ж не розкрилось. Втім, якщо не розкрилося, то вже і не розкриється. Це був такий собі консервний ніж, що дав можливість поглянути, що є у баночці кожного», – каже волонтерка.


З її слів, коли основою особистості людини була здатність до самопожертви, то далі вона виливалась у довгу історію, пов’язану з цією самопожертвою.


«Якщо основою людини була підлість, то вона нікуди й не ділась. Вона просто замаскувалась під щось дуже красиве і проявилась трохи згодом. Ми ж не будемо говорити, що всі були ангелами з однаковою мотивацією», – зазначила Леся Литвинова.


Крім того, вона розповіла, як у період 2014-2015 років змінився її телефонний записник, підкресливши, що додалось доволі багато нових знайомих.


«Натомість якщо говорити про старі зв’язки, то залишилось лише відсотків 10. Ми спілкувались про інше, життя було зовсім іншим. Більшість тих людей, з якими мене щось пов’язувало у домайданний час, залишилися у минулому», – розповіла волонтерка.


Нагадаймо, у Києві розпочали будівництво Національного комплексу Героїв Небесної Сотні.


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/05/14/pislya_maydanu_lyudy_ne_zminylys_u_nyh_lyshe_rozkrylos_te_shcho_bulo_1571107”