ФСБ Росії призначила психіатричну експертизу всім українським морякам

ФСБ Росії призначила психіатричну експертизу всім українським морякам — фото

ogonwatch / Twitter

Проведення експертизи почнеться наступного тижня

ogonwatch / Twitter


Російські слідчі призначили проведення психолого-психіатричної експертизи стосовно всіх 24 українських моряків, захоплених у полон під час нападу в районі Керченської протоки.

Про це повідомив адвокат Микола Полозов.

"Слідче управління ФСБ Росії призначило проведення комісійної комплексної амбулаторної психолого-психіатричної судової експертизи щодо всіх 24 військовополонених українських моряків", — написав він у Facebook.

За його словами, проведення експертиз має розпочатися наступного тижня фахівцями Російського медичного дослідницького центру психіатрії та наркології імені В. П. Сербського.

Адвокати українських моряків категорично виступають проти експертизи. За їхніми словами, дії слідчих ФСБ РФ незаконні і порушують норми міжнародного гуманітарного права, в тому числі III Женевської конвенції 1949 року.

"Проведення даної експертизи щодо військовополонених українських моряків є поводженням, що принижує гідність і честь військовополонених", — йдеться в повідомленні.

Нагадаймо, 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки російські силовики незаконно захопили два українські катери Бердянськ і Нікополь, а також рейдовий буксир Яни Капу, що слідували в порт Маріуполя.

На борту українських суден перебувало 24 військовослужбовця ВМС ЗС України. Всі вони визнали себе військовополоненими.

Три українські моряки отримали поранення, коли російські військові відкрили вогонь по катеру Бердянськ.


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/events/fsb-rosiji-priznachila-psihiatrichnu-ekspertizu-vsim-ukrajinskim-moryakam-50012209.html”