США можуть оголосити про остаточну перемогу над “Ісламською державою”

Президент США Дональд Трамп наступного тижня очікує офіційного оголошення про звільнення всієї території, яка перебувала під контролем екстремістського угруповання «Ісламська держава».

Про це передає “Радіо Свобода”.

США заявляли, що угруповання «Ісламська держава» втратило 99,5 відсотка території, яку вона утримувала раніше, і контролює зараз у Сирії менше ніж 5 квадратних кілометрів навколо декількох сіл в долині річки Євфрат.

“Ймовірно, наступного тижня буде офіційно оголошено, що ми контролюємо вже 100 відсотків території «халіфату»”, – заявив Трамп.

Американський президент також зазначив, що Сполучені Штати будуть продовжувати боротьбу із залишками екстремістської організації, незважаючи на виведення військ США з Сирії.

Рішення Дональда Трампа вивести американські війська з Сирії викликало критику з боку американських законодавців, які побоюються, що «ІД» зможе відновити свою силу.

Раніше Державний секретар США Майк Помпео заявив, що Сполучені Штати разом із союзниками вже розгромили 99% терористичного угруповання “Ісламська держава” в Іраку та Сирії.

Також “Вголос” писав , Трамп заявив, що із залишками “ІДІЛ” у Сирії впорається Туреччина та інші країни.

4 лютого офіційний Вашингтон звернувся із закликом до країн, вихідці яких воювали на боці ІДІЛ і були затримані в Сирії, повернути на батьківщину цих людей та покарати відповідно до закону.Джерело статті: “https://vgolos.com.ua/news/ssha-mozhut-ogolosyty-pro-ostatochnu-peremogu-nad-islamskoyu-derzhavoyu_925962.html”