Слідком РФ відкрив кримінальну справу проти слідчого СБУ за справу Вишинського

У РФ відкрили кримінальну справу стосовно співробітника СБУ, який повідомив Вишинського про підозру у вчиненні злочину

У Слідчому комітеті Росії заявили, що встановили причетність начальника слідчого відділу Головного управління Служби безпеки України Андрія Просняка до перешкоджання законній професійній діяльності головного редактора "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського. Про це йдеться в заяві відомства, опублікованій 22 січня.

За даними Слідкому РФ, Просняк повідомив Вишинського про підозру у вчиненні злочину, що передбачає кримінальну відповідальність за державну зраду. На думку російських слідчих, матеріали Вишинського не посягають на безпеку України, а його кримінальне переслідування здійснюють із порушенням Загальної декларації прав людини.

У зв’язку із цим у Слідкомі РФ порушили стосовно Просняка кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених двома статтями Кримінального кодексу РФ (перешкоджання законній професійній діяльності журналіста та незаконне притягнення до кримінальної відповідальності).

Кримінальну справу стосовно Просняка в Росії поєднали в одне провадження зі справою стосовно співробітників Генеральної прокуратури України.

5 травня 2018 року в офісі "РИА Новости Украина" в Києві пройшли обшуки, слідчі дії відбувалися також удома у Вишинського. У Службі безпеки України заявили, що разом із прокуратурою Автономної Республіки Крим розкрили діяльність мережі медіа-структур, підконтрольних РФ. Цього самого дня Вишинського затримали за підозрою в державній зраді. 17 травня суд заарештував його.

Журналіст розповів, що в нього є два паспорти – український і російський. 1 червня на засіданні суду в Херсоні, який розглядав апеляцію на запобіжний захід, керівник "РИА Новости Украина" заявив про відмову від українського громадянства і попросив у президента РФ Володимира Путіна "правового захисту та вжиття заходів щодо звільнення". У Державній міграційній службі України повідомили, що Вишинський не може відмовитися від громадянства, тому що перебуває у статусі підозрюваного.

25 вересня заступник голови Служби безпеки України Віктор Кононенко заявив, що СБУ завершила розслідування кримінального провадження стосовно Вишинського.

Прокуратура має намір просити для підозрюваного 12 років в’язниці.

17 січня суд продовжив арешт Вишинському до 16 лютого 2019 року.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-slidchij-komitet-rf-vidkriv-kriminalnu-spravu-proti-slidchogo-sbu-za-spravu-vishinskogo-679888.html”