Росія знову осоромилася на весь світ: втратили унікальний космічний телескоп

Російський орбітальний телескоп "Радіоастрон", який займається науковими спостереженнями на орбіті Землі вже 8 років, не виходить на зв’язок.


Про це передають російські ЗМІ.

Під час штатного сеансу зв’язку, який провели 10 січня, у відповідь на циклограму, тобто набір команд, що керують космічним апаратом, сигнал отриманий не був. Наступні спроби зв’язатися з орбітальним телескопом також виявилися провальними.

Встановити зв’язок із супутником намагаються фахівці НВО ім. Лавочкіна, де телескоп і створили. За словами вчених, всі наукові апарати працюють: на Землі видно сигнал від телескопа в діапазоні 8 ГГц, в якому на Землю передається наукова інформація. Але 1,5-метрова антена космічного апарату не може приймати команди з Землі в діапазоні 15 ГГц.

Радіоастрон" — перший за останні кілька десятків років російський космічний проект, який націлений на фундаментальне дослідження Всесвіту. Телескоп запустили 18 липня 2011 року з космодрому Байконур за допомогою ракети "Зеніт". Він знаходиться на еліптичній орбіті з висотою апогею близько 350 тисяч кілометрів. "Гарантійний термін телескопа складає три роки, приблизний час роботи — п’ять років.

Нагадаймо, Людство вперше отримало сигнал від позаземних цивілізацій: це послання

Астрономи повідомили деталі загадкових сигналів, вони виходять від далекої галактики. Сигнали зафіксував телескоп, який знаходиться Канаді.

Точне походження сигналів досі не визначено. Серед 13 швидких радіоімпульсів, які назвали FRB, був один незвичайний сигнал, який постійно повторювався. Він изходил з одного і того ж джерела, який був розташований на відстані в 1,5 мільярда світлових років (до 10 трильйонів кілометрів).

Як раніше повідомляв "Знай.ua" Світовий океан повільно закипає: це кінець, землян приготували до найстрашнішого

Урагани, шторми та землетрясения - далеко не повний список того, що може викликати нагрівання світового океану. Такі нищівні погодні події дуже небезпечні для всього живого на Землі

Також Знай.ua" писав про те, що Стародавня чорна "корова" впритул наблизилася до Землі: астрономи рвуть волосся на голові


Джерело статті: “https://znaj.ua/science/202486-rosiya-znovu-osoromilasya-na-ves-svit-vtratili-unikalniy-kosmichniy-teleskop”