Новіков: За спостереженнями мого підзахисного, по українських кораблях випустили майже 1200 снарядів

В український катер влучило щонайменше чотири снаряди з великокаліберної гармати

Унаслідок обстрілу РФ у районі Керченської протоки українських військових кораблів ніхто не загинув лише завдяки щасливому збігу обставин. Про це 4 січня розповів адвокат командира захопленого Росією катера "Бердянськ" Романа Мокряка Ілля Новіков в ефірі радіостанції "Эхо Москвы".

"Стріляли з великокаліберної гармати. За спостереженнями мого підзахисного Романа Мокряка, було витрачено майже 1200 снарядів. Вони дивом не загинули. Стріляв прикордонний корабель "Смарагд", – розповів він.

Новіков зазначив, що українські кораблі почали розходитися, щоб вийти з-під обстрілу.

"У підсумку "Смарагд" пішов за катером "Бердянськ", на якому перебував Роман. У них влучили чотири рази. Щонайменше чотири рази. Це те, що помітив екіпаж. Можливо, зараз буде проведено експертизу цього корабля і ми дізнаємося, що було більше влучень. Але чотири вони зафіксували самі. Із них два були безпечні, а два небезпечні", – повідомив адвокат.

Одне з влучень призвело до поранення трьох членів екіпажу.

"Усередину снаряд не залетів випадково. Там броня, по-перше, була. По-друге, він натрапив на певну технологічну залізяку, яка там була. Фактично, одержані ними поранення – це їм власною бронею посікло ноги. Пройшла така хвиля осколків низом, хто сидів найближче від усіх, найбільше постраждав", – зазначив Новіков.

Він додав, що перебування постраждалих моряків у "Матросской тишине" є непрямим визнанням російських тюремників, що завдані українцям поранення доволі серйозні.

"Уважається, що в СІЗО Лефортово менш якісна медсанчастина, ніж у "Матросской тишине", – розповів адвокат.

Після поранення членів екіпажу командир катера ухвалив рішення здаватися.

25 листопада РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.

Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували у кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово".

Усім морякам висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 (незаконне перетинання кордону) Кримінального кодексу Росії.

США засудили дії Росії, назвавши їх виявом агресії, Євросоюз висловив стурбованість застосуванням сили з боку РФ. Заяви з вимогою звільнити українських моряків опублікували також НАТО й ОБСЄ.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/crimea/-novikov-za-sposterezhennjami-mogo-pidzahisnogo-za-ukrajinskim-korabljam-vipustili-blizko-1200-snarjadiv-634950.html”